PREDSTAVITEV DELTE SOČE – ANUŠKA VONČINA IN MIHA PODLOGAR

_04-Kamarški konjiAnuška Vončina in Miha Podlogar bosta predstavila naravni rezervat delte Soče. Predavanje bo potekalo v  klubskih prostorih FDJP na Tomšičevi 34, Kranj, v torek 5.5.2015 s pričetkom ob 19.00 uri.

Narvni rezervat delte Soče – Foce dell’Isonzo

Nahaja se na najbolj severni točki Mediteranskega morja, zadnjih 15 km vzdolž reke Soče.
Za to območje je značilen skupek naravnih habitatov, ki so po zaslugi dejavnosti za ohranjanje, obnavljanje in renaturacijo idealno območje za opazovanje flore in favne.

Jedro naravnega rezervata je delta Soče, kjer so približno 50 hektarjev površin uredili in opremili za sobivanje ptic in ljudi.

Pri centru za obiskovalce Isola della Cona, kjer je urejen tudi »račji muzej«, se začenja naravoslovna učna pot, ki se vije vse do ustja reke Soče. Opremljena je s točkami za opazovanje in fotografiranje ptic, kjer je mogoče opazovati več kot 300 vrst ptic ter zelo bogato in raznoliko naravo, zato je nedvomno vredna ogleda.

Rezervat spada v omrežje Natura 2000 kot posebno ohranitveno in varstveno območje.

Uvodna galerija

Galerija izbora fotografij iz predavanja “Predstavitev izliva Soče”, Anuška Vončina

Za FDJP zapisala: Anuška Vončina