Fotografsko društvo Janez Puhar ima dva pomembna natečaja in sicer Miniature ter Pokrajina ki jo organizirajo izmenično na dve leti. Prvič pa smo leta 2011 organizirali Extempore, na katerih je sodelovalo osem klubov iz šestih držav. Ta tradicija se bo nadaljevala tudi v prihodnosti.

Trenutna aktualna razstava je Miniature 2012, za katero dobite vse podatke na povezavi.

Letošnje extempore so že pripravljene in si lahko ogledate navodila za sodelovanje na povezavi. Pričakuja pa se povečano število sodelujočih klubov in fotografov, saj je to leto organizacija dogodka načrtovana tako, da naj bi sodelovali klubi iz vsega sveta. Povabljeni kljubi so dejansko razporejeni po državah cele naše ljube krogle. Kmalu bodo tudi rezultati in seveda ogled slik v sklopu mednarodne fotografske kolonije, ki jo organiziramo v Kranju.