FOTOGRAFSKA DELAVNICA V ZGORNJESAVSKI DOLINI

Aleš Komovec - Belopeško jezero

 

Letošnje Puharjeve dneve smo pričeli z društveno fotografsko razstavo v Puharjevi galeriji v Škrlovcu, nadaljevali z mednarodno fotografsko razstavo v Galeriji Kranjske hiše in zaključili z dvodnevno fotografsko delavnico za člane društva.

Delavnica je potekala 5. in 6, junija. Tako smo se v petek v popoldanskih urah zbrali v Italiji pri Belopeških jezerih. V čudoviti naravi in dobri luči smo se usmerili na krajinsko fotografijo. Naslednje jutro je bilo za fotografinje in fotografe zgodnje, saj smo bili že pred peto uro na terenu na Zelencih. Nadaljevali smo še ob jezeru Jasna, potem pa nas je pot vodila čez Vršič v Trento. V Alpskem botaničnem vrtu Juliana je bil poudarek na bližinski in makro fotografiji. Prehodili smo še prelepa Soška korita in se v popoldanskih urah pošteno odžejali in okrepčali v prijetnem gostišču v Lepeni. Potem pa le še čez mejni prehod Predel in v Kranjsko Goro na zaključek poti. Manjša skupina mlajših fotografov pa je fotografsko pot še nadaljevala proti slapu Kozjak in dan zaključila šele v poznih večernih urah. Lepo vreme, prijetna družba 16 fotografinj in fotografov ter obilo novih fotografskih izkušenj je bilo porok za uspešen zaključek letošnjih Puharjevih dnevov.

Za FDJP zapisal: Simon Krejan

Foto galerije:

Aleš Komovec

Simon Krejan

Anuška Vončina