VIKTOR ŠMID: RAZSTAVA “DRAGOCENI U3NKI”

Viktor Šmid - Nad BarjemV razstavišču ljubljanskega Kliničnega centra je v Taborjevi galeriji od 22.3.2016 do 25.4.2016 (9.5.2016) odprta moja druga samostojna razstava fotografij z naslovom “Dragoceni u3nki”.
Za ogled je postavljeno 36 fotografij, ki so razvrščene v tri teme: narava – makro, portreti in pokrajina.
V prvi – Dolenčevi galeriji razstavlja svoje slike g. Miha Jerina, ki je prav tako kot jaz bolnik s Parkinsonovo boleznijo.
Razstavi sta oranizirani s strani Kulturno umetniškega društva Kliničnega centra in Medicinske fakultete dr. Lojz Kraiger. Izbor slik in fotografij pa so zaupali gospe Andreji Peklaj in gospodu Janezu Milkoviču.
Postavitev fotografij sta opravila vodja Taborjeve galerije gospa Zdenka Vinšek Faganel in pomočnik vodje Taborjeve galerije gospod Roman Planko.
Na otvoritvi je o parkisonizmu spregovoril nevrolog prof. dr. Zvezdan Pirtošek dr. med. Otvoritev je vodila podpredsednica KUD-a mag. Ana Vrbič, za glasbeni program pa je poskrbel klavirski trio Javornik.

Za FDJP zapisal: Viktor Šmid

Utrinki iz razstave: Galerija

Galerija razstavljenih fotografij: Galerija