BISERKA KOMAC – ODPRTJE SLIKARSKE RAZSTAVE

Biserka-Komac-naslovna

V četrtek 7. aprila je naša spoštovana kolegica Biserka Komac odprla slikarsko razstavo svojih del v Cafe galeriji na Pungertu v Kranju. V prijetnem pomladanskem večeru se je zbrala družba likovnikov, fotografov, prijateljev iz mladih dni…Ob toplem sprejemu je Biserka navzoče nagovorila in spregovorila o njenem čutenju do razstavljenih slik: “Slike na tokratni razstavi so nastale v obdobju zadnjih 3 let ob razmišljanju o osebnih stiskah, ki se hočeš – nočeš vežejo tudi na dogajanja v današnji družbi. Za masko je najlažje skriti čustva, laži in prevare, ali pa se z njo zaščititi pred vsem tem; razgaljeno srce je najbolj ranljivo. Že vrsto let me izzivajo strukture ter odnosi med barvo in strukturo, ki jo oblikujem z različnimi rastri. S pomočjo le-teh ustvarim videz večplastnosti slike, kjer različne plasti opazovalcu razkrivajo zgodbe ali podobe, ki so njemu in njegovi domišljiji bliže, zato slik ne naslavljam. Raje pustim gledalcu, da si za sliko sam ustvari „svoj naslov”“.

Te globoke, skrivnostne  in pronicljive misli je Biserka dopolnila še z verzi, ki jih je prebrala njena dobra prijateljica, fotografinja Andreja Peklaj. Prijeten klepet med prijatelji se je nadaljeval ob prigrizku in kozarčku še v pozne ure.

Vsi, ki razstave še niste videli, vljudno vabljeni!

Utrinki iz razstave: Galerija

Za FDJP zapisal, Simon Krejan