VASJA DOBERLET- RAZTAVA: ŠEPET PRIRODE

Vasja Doberlet - Šepet prirode

Vljudno vas vabimo na odprtje in ogled razstave fotografij Vasje Doberleta – Šepet periode.

Odprtje razstave bo v torek, 5. decembra 2017, ob 18. uri v galeriji kulturnega doma v Gornji Radgoni.

Razstava bo na ogled do 31. januarja 2018. Galerija je odprta v času uradnih ur Kultprotur-a.

Vasja Doberlet se ukvarja s fotografijo od leta 1968, ko je še kot študent obiskoval tečaj fotografije pri izjemnem fotografu in pedagogu Vlastji Simončiču Bil je med ustanovitelji fotokluba planinske zveze Slovenije leta 1969.

Fotografskemu društvu Janez Puhar Kranj se je pridružil leta 1998, ki mu je predsedoval od leta 2002 do 2015. Od leta 2008 je predstavnik Fotografske zveze Slovenije pri Mednarodni zvezi za fotograksko umetnost FIAP. Udeležil se je več kot 600 razstav doma in po svetu, prejel preko 100 nagrad in imel razstavljenih okoli 2400 fotografij. Imel je 25 samostojnih razstav po Sloveniji, na Hrvaškem in v Budimpešti.

Leta 2008 mu je Fotografska zveza Slovenije podelila naslov mojster fotografije.Leta 2002 je za svoje razstavljalske dosežke pri FIAP prejel naslov AFIAP (artist) in leta 2015 naslov EFIAP/p (platinasti odličnik). Komisija pri FIAP mu je leta 2014 za kolekcijo 20 fotografij podelila naslov mojstra MFIAP.

Mestna občina Kranj ga je za organizacijske dosežke leta 2013 počastila z veliko plaketo mesta Kranja, Fotografska zveza Slovenije pa leta 2014 s Puharjevo nagrado za avtorske in organizacijske dosežke.

Zgibanka v PDF formatu