VASJA DOBERLET – DEŽEVNA SIMFONIJA

Vasja Doberlet - Po nalivu
Vasja Doberlet – Po nalivu

“Deževna somfonija” – razstava fotografij ma temo “po dežju, pa če je še tak naliv vedno enkrat posije sonce”
Avtor Vasja Doberlet je s to razstavo praznoval svo 50 letnico fotografskega ustvarjanja.

Razstava v galeriji Janez Puhar v stolpu Škrlovec v Kranju, Tomšičeva 32, je odprta vsak dan razen nedelje od 6. do 21.11.2018 med 10h in 18h.

Razstava se setoji iz 24 fotografij in jo sestavlja zgodba: V mirni morski pokrajini se rojeva nevihta. Pojavijo se prve kaplje, ki postajajo vse pogostejše. Voda, ki se zliva z neba preplavlja cesto, na oknih vetrobranskega stekla avtomobila se vidi le razlivanje vode, ki menja barve, kot se menjajo barve na semaforju pred katerim avto stoji. Ko se prižge zelena luč avomobili pobegnejo. Bežijo dokler se naliv ne umiri. Samo še mokra okna spominjajo na srd z neba, voda je odtekla in skozi oblake posije sonce.

Elektronsko vabilo

Foto utrinki iz otvoritve razstave (Foto: Tine Založnik)

Razstavljene fotografije