DRUŠTVENA RAZSTAVA ZELENI ODTENKI

Fotografsko-drustvo-janez-puhar-pdtenki-zelene

 

Sodelovanje Fotografskega društva Janez Puhar (FDJP) in Galerije Kranjske hiše je izredno dobro in lahko trdimo že tradicionalno, saj sega v obdobje otvoritve galerije, ki se je pričela že decembra 2007 z organizacijo skupne razstave Ogledalo starega Kranja.  Omenjena razstava, ki je bila skrbno pripravljena je naletela pri obiskovalcih na dober sprejem  in v Galerij Kranjske hiše ugotavljajo , da so dobre fotografske razstave zelo popularne in dobro obiskane.

V sklopu prireditev letošnjih Puharjevih dnevov 2019  smo fotografi FDJP  pripravili v Galeriji razstavo v znamenju pomladi z naslovom ZELENI ODTENKI, kjer se želimo prikazati obiskovalcem z najnovejšimi in izbranimi fotografijami.V ta namen smo organizirali  društveni interni fotografski natečaj in zunanji selektor mojster fotografije Janez Kramar iz Fotokluba Jesenice je iz obilice prispelih fotografij izbral 30 najboljših in za 6 izbranih fotografij predlagal podelitev treh medalj in treh pismenih pohval FD JP.  Selektor ni imel lahkega dela pripraviti kvaliteten izbor. Izredno  pester izbor fotografij, ki zajema zvrsti od  krajinske in ulične fotografije, portretov, detajlov in naravoslovne fotografije je zagotovilo, da bo vsak obiskovalec našel nekaj, kar bo ustrezalo njegovemu okusu.

Za FDJP zapisal: Lado Kraljič, organizator razstave – član fotografskega društva Janez Puhar