Srečanje gorenjskh fotografov 2020

Vabilo za Srečanje gorenjskih fotografov 2020

Gorenjski fotografi nadaljujemo s tradicijo povezovanja in sodelovanja. Zato se nas je v letu 2020 združilo sedem klubov in društev v pripravi razstave alpska arhitektura.

Krovna razstava bi morala biti od 21. oktobra do 18. novembra v Infocentru Triglavska roža na Bledu, vendar je bila zaradi znova zaostrenih razmer odpovedana. Če ne bo sprememb, pa so še vedno v načrtu razstave:

  • od 24. novembra 2020 v galeriji Kolpern na Jesenicah in
  • od 1. do 30. aprila 2021 v galeriji Pasaža Fotografskega društva Radovljica.

Pri pripravi razstave sodelujemo FK TNP Bled, FDJP Kranj, FD Jesenice, FK Tržič, FD Radovljica, FK Anton Ažbe Škofja Loka in FK Jesenice.

Na ogled je 35 del v različnih tehnikah, ki prikazujejo avtorsko videnje obstoječe alpske arhitekturne dediščine. Ob dokumentarnem beleženju stanja v nekem času pri gledalcu zbujajo tudi razmislek o konstrukcijskih gradbenih rešitvah ter vpetosti človeških izdelkov v krajino.

Več o razstavi najdete v zloženki (PDF).

Vse prispevke na razstavi si lahko ogledate v spodnji galeriji.

En odziv na “Srečanje gorenjskh fotografov 2020”

Komentiranje zaprto.