Društvena delavnica Vršič 2020

Foto: Tine Založnik

Fotografske delavnice na terenu so vsakoletna praksa društva, letošnje udejanjanje pa je bilo po načelu »ostani doma«. Odločili smo se za celodnevni izlet na Vršič, s katerega smo se vrnili bogatejši za nove izkušnje in lepe fotografije.

Specifika leta 2020 je botrovala k temu, da je bila delavnica za veliko večino samo enodnevne narave, zato smo zastavili še pred sončnim vzhodom. Slikovita pokrajina nam je mudila ogromno možnosti za izražanje, tako pri poudarjanju oblik, jesenskih barv, kot drugačnih estetik skozi črno-belo fotografijo. Zanimiva je tudi arhitektura objektov ter umestitev obiskovalcev gora, med katere spadamo tudi mi sami. Izvedba v enem dnevu sicer pomeni, da ima manj sončno vreme velik vpliv, ampak pri fotografiji na terenu se moramo prilagoditi temu, kar je na razpolago.

Hvala, Tine Založnik in Aleš Komovec, za organizacijo!

Spodaj si lahko ogledate galerijo fotografij, ki smo jih posneli med delavnico. Za povečavo kliknite na katero od sličic.