FOTO DECEMBRA 2018

FOTO JANURJA 2018

JAZBINŠEK DARE – NAD OBLAKI

100 let delovanja

Leta 2010 smo prešteli naših prvih 100 let aktivnega udejstvovanja na področju fotografije. Fotografski klub Janez Puhar je bil prvi slovenski klub fotografov amaterjev in je predhodnik današnjega FD Janez Puhar.

Spremljajte naš blog

Fotografsko društvo Janez Puhar vas vabi, da nas spremljate.

Fotografija na steklo

Janez Puhar je pred več kot 100 leti razvil tehnologijo za fotografijo na steklo. To ga postavlja ob sam bok svetovnih pionirjev fotografije.

Natečaji

Preberite in prenesite si prijavnice ter navodila za sodelovanje na naših natečajih Pokrajina ter Miniature.

VIKTOR ŠMID – RAZSTAVA: UTRINKI

Viktor-Smid-razstava-Utrinki_01

Vabljeni na odprtje razstave Viktorja Šmida v sredo, 6. februarja 2019, ob 17. uri v Pavlinovi galeriji v kulturnem Domu Janeza Filipiča Naklo (za hotelom Marinšek).

Razstava bo odprta do 20.2.2019 in sicer ob nedeljah od 10h do 12h in ob torkih od 18h do 19h. Druge dni po dogovoru.

Elektronsko vabilo

FOTOGRAFIJA MESECA DECEMBRA 2018

1. mesto (6 glasov) - VOGEL ALOJZ-NOVOLETNI UTRINKI

1. mesto (6 glasov) – VOGEL ALOJZ-NOVOLETNI UTRINKI

Decemberska tema “NOVOLETNI BLIŠČ” in 16 članska žirija, je postavila naslednji vrstni red za fotografijo meseca decembra 2018:

1. mesto (6 glasov) – VOGEL ALOJZ-NOVOLETNI UTRINKI
2. mesto (2 glasova in glasovanje) – MEKUČ MIHA-MEHURČKI
3. mesto (2 glasova) – JAZBINŠEK DARE-BOŽIČEK VABI
4. mesto (2 glasova) – GIZDAVČIĆ DAMIR-KANAL GRANDE
5. mesto (1 glas) – ČERNE DAMJAN-ABSTRAKT BLIŠČA
5. mesto (1 glas) – DEŽMAN BRANKO-IZLOZBE
5. mesto (1 glas) – DOBERLET VASJA-MERKUR
5. mesto (1 glas) -TERAN ANDREJA-PRAZNIČNE LUČI

Galerija foto meseca

OTVORITEV RAZSTAVE – SKUPINA 75

DSC_3974 (Large)

Otvoritev razstave – Skupina 75: Foto: Simon Krejan

Fotografsko društvo Janez Puhar z velikim zadovoljstvom v Galeriji Kranjske hiše pozdravlja Fotoklub Skupino 75 iz Gorice. Mednarodna fotografska razstava “Fotosrečanje/Fotoincontro”, ki so se je doslej udeležili avtorji iz širšega prostora Alpe-Jadrana, sodi med najpomembnejše prireditve v delovanju kluba, saj jo prirejajo že 20 let z namenom izmenjave pomembnih dogodkov. Prizadevajo si, da se na razstavnem prostoru srečajo in soočajo predstavniki različnih generacij in kultur. S svojim delovanjem si je Skupina 75 ustvarila ime in utrdila mesto v okviru zamejskega prostora in dosegla priznanje tako s strani Fotografske Zveze Slovenije, kot tudi v mednarodnem prostoru. Beri dalje…

FOTOGRAFIJA MESECA NOVEMBRA 2018

1. mesto-ČEMAŽAR DENIS-SVETILNIK

22 članska žirija je danes odločila! Prvič v zgodovini izbora fotografije meseca, prvo in drugo mesto pripadata istemu avtorju! Žirija je določila naslednji vrstni red na temo meseca novembra in sicer “Blue Hour”:

1. mesto-ČEMAŽAR DENIS-SVETILNIK
2. mesto -ČEMAŽAR DENIS-OBALA
3. mesto -ZALOŽNIK TINE-AC
4. mesto -KREJAN SIMON-MINUS 15
5. mesto -DOBERLET VASJA-MLADOST
5. mesto -DOBERLET VASJA-SLEDI
5. mesto -KREJAN SIMON-ZADNJI PRISTANEK
5. mesto -MIHA MEKUČ-ZATON
5. mesto -ŠPELA KURNIK-BUDA2
5. mesto -ŠTIRN ROK-ODSEV

ANDREJA PEKLAJ – “DOMOVANJE SKRIVNOSTI”

Andreja-Peklaj-Domovanje-skrivnosti

Andreja Peklaj se v predstavljenih fotografijah približa abstraktnemu slikarstvu, motiv gozda prikazuje in prenaša v kaleidoskopični obliki transformacije realnosti v vzporedno realnost. Zato nakazujejo te fotografije pomemben cikel, v katerem se avtorica odpira v svet abstrahirane interpretacije sveta, osvobojene realistične interpretacije realnosti in njene ilustrativnosti ter prehaja v svet izkoriščanja prvinskosti likovnih izrazil in likovnih spremenljivk, ki tako postajajo eden izmed glavnih dejavnikov estetskega doživetja. Take kompozicije pa nakazujejo občudujoč, suveren osebni in kreativni odnos do same fotografije kot medija, kot tudi do gozda, sveta in kozmosa, ter zavidljivo duhovno dimenzijo mojstrice fotografije Andreje Peklaj.

Zapisal: red. prof. Darko Slavec, mag. slikarstva in mag. grafike

FOTOSREČANJE/FOTOINCONTRO FOTOKLUB SKUPINA 75

E Vabilo NG 2018_V02

Vabljeni vsi ljubitelji dobre fotografije na otvoritev razstave del Fotokluba Skupina 75 iz zamejstva (Gorica – Italija) v sklopu sodelovanja s Fotografskim društvom Janez Puhar, Kranj. Otvoritev bo v soboto, 15.12.2018 ob 11:00 uri v Galeriji Kranjske hiše. Razstava bo na ogled do 15.1.2019, vsak dan od 8h do 19h ure, ob nedeljah in praznikih od 9h do 18h.
Dogodek bodo z glasbenim programom obogatili učenci Glasbene šole Kranj. Za pokušnjo ob odprtju bosta poskrbela Biotehniški center Naklo in Goriška Brda.