FOTO JUNIJA 2018

FOTO JANURJA 2018

JAZBINŠEK DARE – NAD OBLAKI

100 let delovanja

Leta 2010 smo prešteli naših prvih 100 let aktivnega udejstvovanja na področju fotografije. Fotografski klub Janez Puhar je bil prvi slovenski klub fotografov amaterjev in je predhodnik današnjega FD Janez Puhar.

Spremljajte naš blog

Fotografsko društvo Janez Puhar vas vabi, da nas spremljate.

Fotografija na steklo

Janez Puhar je pred več kot 100 leti razvil tehnologijo za fotografijo na steklo. To ga postavlja ob sam bok svetovnih pionirjev fotografije.

Natečaji

Preberite in prenesite si prijavnice ter navodila za sodelovanje na naših natečajih Pokrajina ter Miniature.

OTVORITEV – SREČANJE GORENJSKIH FOTOGRAFOV 2018

Foto: Tine Založnik, Beno Bregant, Natalija Kos

Potovanje razstave:

Kranj, Galerija Kranjske hiše – od 11. julija do 2. septembra 2018
Jesenice, Mercator Center – od 13. septembra do 8. oktobra 2018
Bled, Hotel Astoria – od 11. oktobra do 15. novembra 2018
Tržič, Galerija Paviljon – od 18. julija do 30. avgusta 2018

V sredo 11. julija  je bil v starem mestnem jedru Kranja lep kulturni dogodek, ko smo se srečali Gorenjski fotografi na odprtju skupne razstave. Fotografi se med seboj poznamo in vemo, da na Gorenjskem deluje več odličnih fotografov, uveljavljenih doma in v tujini. Mnogi aktivno delujejo v gorenjskih fotografskih društvih in klubih. No in to prijateljstvo in povezovanje je porodilo idejo, da v javnosti nastopimo skupaj. Beri dalje…

SREČANJE GORENJSKIH FOTOGRAFOV 2018

4 x D E vabilo 2018

Na razstavo ste vabljeni vsi ljubitelji dobre fotografije, zato se v sredo, 11. julija 2018 ob 19. uri vidimo v Galeriji Kranjske hiše. Za pokušnjo ob odprtju bosta poskrbela Biotehniški center Naklo in Goriška Brda.

Razstava bo na ogled do 2. septembra 2018, vsak dan od 8. do 19. ure, ob nedeljah in praznikih od 9. do 18. ure.

FOTOGRAFIJA MESECA JUNIJA – 2018

1. mesto: GIZDAVČIĆ-DAMIR-BAZA

Preddopustniška fotografija meseca je tukaj. Tokrat na temo arhitektura. Zmagovalni avtorji so bili tokrat:

1. mesto -GIZDAVČIĆ DAMIR – BAZA

2. mesto – KREJAN SIMON – DRUGAČEN POGLED

3. mesto – CIMPERMAN JOŽE – RAZNOLIKOST

OTVORITEV RAZSTAVE – MILAN MIHALIČ

A0306-fb

Vsi ljubitelji dobre fotografije vabljeni na otvoritev samostojne fotografske razstave Milana Mihaliča, člana Fotografskega društva Janez Puhar Kranj, v sredo 20.6.2018 ob 17:00 uri v prostorih Društva upokojencev Škofja Loka, Partizanska cesta1 (bivša vojašnica)
Razstavo si je mogoče ogledati:
ponedeljek : od 10 ure do 12 ure in od 15 ure do 17 ure,
sreda: od 10 ure do 13 ure,
petek: od 10 ure do 13 ure.
Razstava se bo zaprla predvidoma sredi avgusta 2018.
Tematika razstave je pokrajina in ptiči.

FOTOGRAFIJA MESECA MAJA – 2018

1. mesto-MARKUN ROK - ODSEVI

1. mesto-MARKUN ROK – ODSEVI

Majska tema je bila makro. Kljub dokaj ozki in specifični temi, se je zbralo 21 avtorjev z 41 fotografijami. Najbolj uspešne tokrat:

1. mesto-MARKUN ROK – ODSEVI

2. mesto-ROK ŠTIRN – KUKUC

3. mesto-ALEŠ KOMOVEC – V JUTRANJI ROSI

OTVORITEV RAZSTAVE ZMAJEVO MESTO – BOŠTJAN SNOJ

Na spodnji povezavi si lahko ogledate foto reportažo otvoritve razstave z naslovom “Zmajevo mesto”, avtorja Boštjana Snoja, ki je potekala 9.5.2018 v Galeriji Kranjske hiše.

Glarija otvoritve (Foto: Tine Založnik)