Vasja Doberlet – Razstava Jesenice center Merkator

[singlepic id=130 w=400 h=400 float=right]

Vasja Doberlet Biografija december 2011

Rojen je bil leta 1946 v Ljubljani. Je upokojeni inženir elektrotehnike. Vso službeno kariero je naredil v kranjskem Iskratelu.

S fotografijo se je prvič srečal pri 17. letih. Resneje se ji posveča od leta 1968, ko se je udeležil fotografskega tečaja, ki ga je vodil svetovno priznani pedagog in mojster fotografije Vlastja Simončič, HonEFIAP. On ga je navdušil za fotografijo. Tisto leto je tudi prvič razstavljal v Zagrebu. 

V več kot 40 letih fotografskega udejstvovanja je sodeloval na skoraj 170 slovenskih razstavah in na 240 mednarodnih razstavah. Na njih je imel razstavljenih preko 1500 fotografij. Za svoja dela je dobil več kot 75 nagrad in pohval. Sodeloval je na razstavah v 40 državah sveta. Imel je 19 samostojnih razstav v Ljubljani, Kranju in drugih krajih Slovenije ter v Zagrebu in Budimpešti.

Za uspešno sodelovanje na razstavah je leta 2002 pri Mednarodni zvezi za fotografsko umetnost FIAP prejel naslov AFIAP (artist), leta 2003 pri Fotografski zvezi Slovenije (FZS) naslov KMF (Kandidat mojster fotografije) in leta 2006 pri FIAP naslov EFIAP (odličnik – excellence). Leta 2008 je postal mojster fotografije pri FZS in prejel bronasti znak EFIAP/b. Leta 2009 je prejel srebrni znak EFIAP/s. V letu 2009 mu je FIAP za njegovo organizacijsko delo na mednarodnem področju podelil častni naslov ESFIAP (Excellence for Services Renderd).

[singlepic id=160 w=400 h=300 float=right]

S fotografijo se je prvič srečal pri 17. letih. Resneje se ji posveča od leta 1968, ko se je udeležil fotografskega tečaja, ki ga je vodil svetovno priznani pedagog in mojster fotografije Vlastja Simončič, HonEFIAP. On ga je navdušil za fotografijo. Tisto leto je tudi prvič razstavljal v Zagrebu.

Na fotografskem področju deluje tudi kot organizator. Bil je med ustanovitelji Foto kluba Planinske zveze Slovenije v Ljubljani leta 1969. Bil je prvi predsednik omenjenega kluba do leta 1972. Leta 1998 se se pridružil Fotografskemu društvu Janez Puhar Kranj. Konec leta 2001 je prevzel predsedovanje v društvu. V skoraj desetih letih je pod njegovim vodstvom fotografsko društvo Janez Puhar organiziralo 5 bienalnih razstav Pokrajina. V povezavi s FIAP je organiziralo še 5 bienalnih mednarodnih razstav Miniature in še dve drugi. Organizirali smo več drugih slovenskih razstav in mnoge društvene, ki smo jih postavili tudi v Zagrebu in v pobratenih mestih La Ciotat in Banja Luka.

 

[nggallery id=11 ]

 

 

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja